Strona poświęcona produktom marki GRACO

opisy - instrukcje - ciekawostki

O firmie GRACO® Inc

Logo GRACO IncGRACO® Inc. powstała w 1926 roku, najpierw jako Gray Company Inc. (GRACO Inc. funkcjonuje dopiero od 1969roku po tym jak zadebiutowała na Nowojorskiej Giełdzie).Olejarka pneumatyczna wymyślona przez Russela Graya

Została założona w Minneapolis, gdzie siedziba firmy jest do dnia dzisiejszego, przez braci Russella i Leila Gray’ów. Jeden z braci, Russel jako pracownik parkingu wynalazł przenośną, pneumatyczną oliwiarkę i to stało się kołem napędowym do rozwoju firmy.

 

 

Firma rozrastała się i poszerzała swój asortyment o bardziej wyspecjalizowane smarownice. Trzeba dodać, że była pionierem jeśli chodzi o zastosowanie przyczep reklamowo-demonstracyjnych do prezentacji swoich produktów, trwa to do dziś pod postacią GRACO ROAD SHOW.

GRACO Historia     GRACO Historia     GRACO Historia

II Wojna światowa przyniosła zmiany w funkcjonowaniu Gray Company. Swoją produkcję przekształciła na potrzeby wojskowe, efektem czego było skonstruowanie słynnego Convoy Luber - mobilnego urządzenia do smarowania ciężarówek, jeepów, czołgów i samolotów. W 1948 roku na rynek wszedł PAINTMASTER, pierwsza pompa do farb, która wyeliminowała konieczność przelewania farby do zbiornika ciśnieniowego. GRAY Company buduje swoją pozycję lidera na rynku, projektuje nowe urządzenia do nakładania płynów i wykańczania powierzchni dla producentów. Rok 1958 to data wejścia na rynek pierwszego, hydrodynamicznego urządzenia natryskowego.

W nowe stulecie GRACO weszło z wieloma wynalazkami. W 2002 roku zadebiutował pierwszy dozownik do natryskiwania pianek dwuskładnikowych i polimocznika.

Historia firmy GRACO Inc. po angielsku